FAQ

Serwis ekspresów Faema

Ekspresy Marki Faema

W 1945 roku Carlo Valente otworzył fabrykę ekspresów do kawy Faema w Mediolanie. W 1961 roku została wyprodukowana słynna grupa zaparzająca E61 oraz zainstalowana pierwsza pompa wolumetryczna w tego typu urządzeniach.

Jesteśmy partnerem dystrybutora ekspresów do kawy Faema w Polsce. W ofercie posiadamy około 15 modeli profesjonalnych eskpresów ciśnieniowych Faema.


Kluczem do sukcesu lokalów gastronomicznych jest jakość espresso. Łączącą cechą ciśnieniowych ekspresów do kawy Faema jest powtarzalność espresso, marka Faema słynie również z niezawodności, trwałości oraz dobrej jakości materiałów.

Serwis eksresów do kawy Faema wykonujemy z dojazdem do klienta jak również u Nas w serwisie na Białołęce w Warszawie. 

Naprawę ekspresów do kawy Faema wykonujemy według zaleceń producenta. Przy konserwacji ekspresów do kawy Faema stosujemy oryginalne uszczelki.

Działamy na terenie całej Polski. W ofercie mamy również akcesoria do Faema. Czas reakcji na serwis to 24h od momentu zgłoszenia, wstawiamy ekspresy zastępcze.

Kalibracja ekspresów Faema

Przy kalibracji ekspresów Faema sprawdzamy stan pompy, ustawiamy odpowiednie cisnienie, sprawdzamy szczelność połączeń, jakość uszczelek, kalibrujemy młynek, sprawdzamy przepływ wody z grup oraz programujemy ilość ml. 

Ustawianie / Kalibracja młynków

Mamy bardzo dobrze wyszkolony zespół z wieloletnim doświadczeniem i wielu odbytych kursach baristycznych co pozwala nam na profesjonalne sklaibrowanie mlynków do kawy. Bardzo ważnym czynnikiem w kalibracji młynków jest dobór odpowiedniej ilości gramów oraz odpowiednia grubość mielenia.

Jeżeli kawa jest za grubo zmielona to napar będzie wodnisty.

Jeżeli kawa jest za drobno zmielonona to kawa będzie przepalona.

Instalacja ekspresów Faema

Zajmujemy się również instalowaniem profesjonalnych ekspresów kolbowych . Instalujemy takie marki ekspresów jak: Faema, Rancilio, La Cimbali, Astoria, La Marzocco, Fiorenzato, Casadio, Slayer, Sanremo, Bezzera, Elektra, La San Marco, La Spaziale, Nuova Simonelli, Victoria Arduino i wiele innych. Posiadamy wykwalifikowany zespół, który sprawnie i szybko zamontuje ekspres do kawy oraz skalibruje młynek do kawy.

Przeglądy okresowe ekspresow Faema 

W ekspresach kolbowych Faema bardzo ważne są przeglądy ekresowe. Pozwala to nam na zmiejszenie kosztow naprawy w pozniejszym czasie.  Zakamieniony ekspres Faema  nie parzy tez dobrej kawy. Poprzez zanieczyszczony ekspres możemy nie otrzymywać odpowiedniej temperatury i odpowieniego ciśnienia. Dlatego ważne jest aby serwis przeprowadzał przeglądy okresowe ekspresów do  kawy Faema. A powinno to się robić co  6 miesięcy.

Najczęstsze usterki:

– Nie leci woda z ekspresu Faema 

W Ekspresie Faema nie leci woda, ponieważ są zakamienione:  kryzy w grupach, elektrozawory bądź układ wodny. Grupy ekspresów do kawy Faema zostały wyposażone w regulowane kryzy, co pozwala samodzielnie zwiększać przepływ wody w grupach. Przy braku przepływu z grup zaparzających należy sprawdzić stan filtra do wody oraz zamówić serwis.

– Wyciek wody z ekspresu Faema 

Wyciek wody z ekspresu Faema może być spowodowany:

– Niedrożna rurka odpływowa

– Przepełnienie się bojlera

– Nieszczelność połączeń na rurkach miedzianych

Zakamieniony ekspres Faema

Kamień w ekspresach tworzy się przez wysoką temperaturę parzenia oraz ciężkie minerały zawarte w wodzie. Żeby zapobiec zakamienianiu się ekspresu do kawy Faema warto zwrócić uwagę na system filtracji wody by uniknąć wysokich kosztów naprawy w przyszłości. Niestety nie da się odkamienić profesjonalnych ekspresów do kawy Faema za pomocą wlania odkamieniacza do bojlera. Proces odkamieniania przybiega u nas w serwisie, udzielamy ekspresy zastępcze na czas naprawy.

– Ekspres faema nie robi kawy 

Ekspres Faema nie robi kawy – to określenie słyszymy dość często. Warto zapoznać się z działaniem ekspresu żeby określić prawidłowo usterkę i znależć rozwiązanie. W tym przypadku może być wiele czynników wpływających na nieprawidłową prace eksrpesu.   

– Ekspres Faema nie nagrzewa się  , nie grzeje

Ekspres do kawy Faema nie grzeje bądź nagrzewa się bardzo wolno dlatego, że jest zakamieniony, spalona grzałka. W tym przypadku trzeba się kontaktować z serwisem i czekać na pomoc.

 Ekspres Faema nie spienia mleka 

Ekspres Faema nie spienia mleka :

– Sprawdzić drożność końcówki spieniacza

– Sprawdzić czy manometr wskazuje 1 -1.2 bar

– Sprawdzić czy ekspres jest włączony na pozycje 2

Ekspres do kawy Faema wywala, wybija korki

Głównym powodem wywalania, wybijania korków  jest zwarcie elektryczne. W profesjonalnych ekspresach do kawy Faema powodem mogą być:

– Zwarcie na grzałce

– Zwarcie na płycie sterującej

– Zwarcie na cewkach elektrozaworów

– Inne

Ekspres do kawy Faema wydaje dziwne dźwięki, strzela i brzęczy.

Powodem dziwnych dźwięków w ekspresie do kawy Faema zazwyczaj jest kamień w bojlerze.

Ekspres do kawy Faema brzęczy z powodu zużycia się elektrozaworu bądź stałego dopełniania się bojlera. Źródłem odgłosów strzelania w ekspresie do kawy Faema jest zawór bezpieczeństwa.

Brzęczenie Faema może wystepować na skutek drgań obudowy, ewentualnie na skutek uszkodzenia pompy. Zazwyczaj takie dźwięki spowodowane są wibracjami pompy wody bądź dotukajacym węzykiem dopływowym wody.

Często w ekspresach profesjonalnych Faema zauważalny jest dźwięk syczenia wody. Podczas uruchomenia ekspresu i nagrzewaniu się , syczenie wody jest normalnym objawem ponieważ ekspres podczas nagrzewania odpowietrza bojler.

Kolba za daleko wchodzi Faema, cieknie z pod uszczelki Faema, cieknie z pod kolby Faema

Jeżeli podczas wkładania kolby do ekspresu Faema zauważymy, że za daleko się przesuwa przyczyna może być:

– Zużycie się uszczelki grupy zaparzającej

– Zużycie się kolby

– Wyrobienia się grupy

– Deformowane sitko

Słaba, nie dobra kawa Faema

Powodem słabej kawy

Serwisujemy różne modele marki Faema m.in.:

FAEMA CARISMA , FAEMA ENOVA , FAEMA STYLEMA , FAEMA E98 , FAEMA E92 , FAEMA EMBLEMA , FAEMA EMBLEMA RS, FAEMA TEOREMA , FAEMA E61 JUBILE , FAEMA E61 LEGEND , FAEMA E91 AMBASSADOR , FAEMA E91 , FAEMA ENOVA , FAEMA E71.

Zapraszamy do kontaktu
Dane kontaktowe
Imperium Ekspresów Maxim Ivanov.
Kawa Pro

ul. Kaczorowa 37
03-046 Warszawa

Tel: +48 533 335 303
E-mail: kawapropl@gmail.com

    (*) - pola wymagane